"Місячник безпеки життєдіяльності"

1 трав. 2021
У дошкільному закладі з 01.04.2021 по 01.05.2021 було організовано та проведено "Місячник безпеки життєдіяльності серед учасників освітнього процесу" та "Тиждень безпеки дитини"

У ці дні проводилась змістовна робота, що охоплювала усі освітні лінії розвитку дошкільника та спрямовувалась на виявлення знань дітей про - безпеку життєдіяльності - правил безпечного перебування на вулицях, правил поводження з незнайомими людьми; - уявлень про стихійні природні явища ( землетрус, повінь, буря, гроза тощо), ознайомлення дітей з їх природою, характерними ознаками, негативними наслідками; - уявлень про основні правила поведінки в екстремальних ситуаціях; - бережного поводження з ліками, побутовою хімією тощо; - відчуття небезпеки щодо вогню, електричного струму, правил протипожежної безпеки.

Вихователями проводилися:

• Тематичні заняття: «Увага, дорога!»
  • Відображувальна гра:«Приготуємо обід»
  • Театралізована гра «Врятуємо зайчикову хатку»
  • Бесіди: «Ми мандрівники», «Безпека дорожнього руху»
  • Моделювання ситуацій – «Обережно дорога», «Лялька захворіла», «Зайчик переходить дорогу».
  • Розглядання тематичних картинок і ілюстрацій.
  • Також була проведена театралізована розвага «Тілі-тім ми погасим кішкін дім». Малятам дуже сподобалося розігрувати сценки та виконувати ролі рятувальників, лісових мешканців, які потрапили у біду, це допомогло ще раз переконатися у необхідності знань безпечної поведінки такі моменти стають яскравими митями у дитячому житті, приносять їм радість, збагачують новими враженнями, закріплюють правила безпечної поведінки.

Крім заходів, що організовувалися безпосередньо вихователями, також створювалися умови для самостійної художньої діяльності дітей :

• Читання художніх творів– «Козенята та вогонь» – Т.Коломієць, В.Паронова – «Небезпечна гра», Н.Артюхова – «Вчить правила пожежні», « Вовк і семеро козенят», «Червона шапочка», «Курча загубилося» та інші.

Вихователі усіх вікових груп, під час організованої діяльності та в повсякденному житті, використовували художнє слово, де мали змогу продемонструвати дітям небезпечні ситуації, які можуть трапитись, та в процесі обговорення творів, знайти шляхи їх вирішення.

• Набуті знання діти відтворювали під час дидактичних ігор: «Знайди місця чатує небезпека», «Живий світлофор», «Вогонь друг - вогонь ворог».